Czy na cbc już kampania wyborcza?

23.01.2014

Dzień dobry, pisze po raz pierwszy na tym portalu. Jestem mile zaskoczony, że istnieje  portal na którym można napisać swoje uwagi i nikt od razu nie rzuca się z pazurami na mnie i brzydkimi komentarzami. Dokładnie chodzi mi o „Cedynia bez cenzury” gdzie tam dopiero jest cenzura. Mam wrażenie, że tam piszą  dwie osoby, a czasem nawet jedna o różnych nikach. Na „Cedynia bez tajemnic” czytałem poprzedni wpis i zgadzam się, mam również takie odczucia jakby portal „Cedynia bez cenzury” promował cztery osoby, a szkalował obecnego burmistrza, który moim zdaniem jest bardzo porządnym człowiekiem i samorządowcem. Mieszkańcy Cedyni powinni popytać w różnych innych gminach, gdzie burmistrzowie mają dobre układy z mediami i  dlatego są promowani, ale z rzeczywistością to ma niewiele wspólnego, a tak naprawdę w rankingach są daleko,  daleko za naszą gminą Cedynia. Zawsze bywa tak, że nie  doceniamy kogo mamy. Mamy dobrze, możemy tylko sobie pogorszyć zmianą na kogoś z tej czwórki - rzeczywiście uchowaj Boże.

Kto pierwszy wstaje …. ten rządzi? 

Ale ja nie o tym chciałem pisać. Na stronie Miłośników Ziemi Cedyńskiej „Cedynia bez cenzury” jest informacja jakoby w Osinowie było szkolenie, które prowadzili członkowie OSP Stara Rudnica, okazuje się, że był tylko sam pan Stanisław Olechnowicz w galowym garniturze strażackim i nikt poza tym, ze Starej Rudnicy.  Był owszem z Rudnicy jeden człowiek ale to pracownik firmy, która organizowała szkolenie dla swoich pracowników.  Cyt. „Z inicjatywy spółki Eurohyp finanz A.G. zarządzającej pasażem handlowym w Osinowie Dolnym odbyły się ćwiczenia instruktażowe dla wszystkich zainteresowanych i pracowników firmy.” W dalszej części jest napisane, że oceniali miedzy innymi członkowie OSP Stara Rudnica – jeden członek Stanisław Olechnowicz, który nikomu z członków OSP w Starej Rudnicy prawdopodobnie nie powiedział o szkoleniu- a dlaczego? Kto tu manipuluje faktami?, dlaczego pisze się zmyślone fakty?, jaki to ma cel?. Można przecież zrobić zdjęcie - jak na stronie cbc - dwóch strażaków, a napisać, że było dwudziestu, albo dwustu. Ponadto Komendant Powiatowej Straży Pożarnej z Gryfina Jacek Rudziński, nie był obecny na szkoleniu cyt „…nadzorowanemu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starej Rudnicy”. Panie Stanisławie Olechnowicz skoro tak, to trzeba było napisać zwyczajnie, że sam pan nadzorował - tylko jako kto tam pan występował, w imieniu kogo i kto wydał taką dyspozycję, skoro występował pan jako organizacja OSP Stara Rudnica. Pan Siwiela zdaje się był organizatorem, a pan pracuje u pana Siwieli i wykonuje jego polecenia, czy ma pan swojego prezesa i komendanta? Uczestnicy otrzymali upominki, mam pytanie, czy dlatego nikt o takim szkoleniu nie wiedział? Jeżeli tak to trzeba napisać, że pracownicy otrzymali upominki i pan…

Manipulacje czy „Cedynia bez cenzury”

Skoro jestem przy manipulacjach faktami to należy również przynajmniej w jednym zdaniu dopowiedzieć do informacji również ze strony „Cedynia bez cenzury” dotyczącej Mikołaja w Piasku. Czytam stronę COKiS i śledzę ich pracę. Z tego co wiem to Sołtysi i Rady sołeckie kupują gotowe paczki z pieniędzy sołeckich, a COKiS przyjeżdża z muzyką, nagłośnieniem, Mikołajem, Elfem i Mikołajką, całość spotkania prowadzi pani dyrektor, ponadto drukują zaproszenia i plakaty, a pracownik COKiS je roznosi. A ktoś napisał, że wszystko robi KGW i Rada sołecka z Sołtysem – wstydźcie się, jeżeli piszecie informacje to piszcie uczciwie. Przecież ten COKIS we wszystkich czternastu sołectwach bawił dzieci i dorosłych, czytałem, że nawet w dni świąteczne i wolne od pracy także. Ludzie uczciwie pracują dla naszej gminy i mieszkańców, a co robi portal cbc? – MANIPULUJE FAKTAMI.    

Panie redaktorze Kordylasiński, jak pan nie wie czegoś do końca, to może warto byłoby się dowiedzieć, bo niewolno, nikogo wprowadzać w błąd. A pan jako redaktor tak poczytnego portalu, powinien mieć chociaż troszkę pokory w sobie i czasami napisać prawdę.

Nowy czytelnik i mieszkaniec gminy.

« inne aktualności